Агромаркет

Держава повинна залишити за собою право контролю за станом ґрунтів, - думка

Родючість ґрунтів – основа продовольчої безпеки держави. Тому незалежно, чи буде вона в приватній власності, чи в оренді, держава повинна залишити за собою право контролю за станом ґрунтів і зберегти важелі впливу на збереження та відтворення їхньої родючості.

Таку думку в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer висловила вчений секретар Інституту охорони ґрунтів України Світлана Романова.

За її словами, у структурі земельного фонду України, який становить 60,4 млн га, землі сільськогосподарського призначення посідають центральне місце – 71% (42,7 млн га), в тому числі рілля – 78,4 %.

І, починаючи з 90-х років минулого століття, проведення робіт з докорінного поліпшення ґрунтів було скорочено до мінімуму, а деякі роботи взагалі не проводяться кілька років, а то й десятиліть поспіль, що пов’язано з недостатнім фінансування програм з охорони та підвищення родючості ґрунтів і недосконалою системою контролю за якістю землекористування. І з відкриттям ринку землі ця ситуація може погіршитись.

«Земельне законодавство Німеччини, наприклад, передбачає, що дозвіл на придбання земель сільськогосподарського призначення мають лише особи зі спеціальною аграрною освітою, в іншому випадку дозвіл на придбання земель сільськогосподарського призначення не надається», – зазначила Світлана Романова.

Як повідомлялося раніше, законопроєкт про ринок землі ухвалили в першому читанні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!