Агромаркет
Головне:
Агромаркет

ЄС посилює контроль за виконанням вимог щодо всього агропродовольчого ланцюга

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У країнах Євросоюзу почали діяти нові правила контролю за виконанням вимог щодо всього агропродовольчого ланцюга.

Про це повідомляє Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої та аграрної продукції (UAFES).

«Новий регламент встановлює правила щодо офіційного контролю та дотриманням правил ланцюга поставок харчових продуктів, зокрема законодавства про харчові продукти та корм, а також стосовно правил охорони здоров’я тварин та рослин», – ідеться в повідомленні.

Документ, зокрема, гармонізує контроль за виконанням вимог щодо всього агропродовольчого ланцюга. Його положення також застосовуються до інших сфер контролю, таких як контроль захворювань тварин, засобів захисту рослин та виробництва органічних продуктів.

Згідно з регламентом, органи влади повинні враховувати ризик для здоров’я людей, тварин або рослин та навколишнього середовища, ризик введення споживачів в оману, відповідність та надійність власних перевірок операторів тощо. Нові правила вимагають від органів влади також враховувати ймовірність шахрайства та оманливих дій.

Офіційний контроль можуть здійснювати всі оператори на всіх етапах виробництва, переробки, розповсюдження та використання тварин, товарів, речовин, матеріалів або предметів, на які поширюються правила агропродовольчого ланцюга.

Тому оператори зобов’язані співпрацювати з органами влади та надавати доступ до їх обладнання, транспортних засобів, приміщень, комп’ютерів, документів та іншої необхідної інформації, а також тварин та товарів, що знаходяться під їх контролем.

Органи влади зобов’язані вести реєстр усіх операторів, що підлягають офіційному контролю. У свою чергу, оператори повинні надавати інформацію про свою діяльність, включаючи теле – та інтернет-продажі, а також приміщення/об’єкти, що знаходяться під їхнім контролем.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!