Агромаркет

Депутати представлять альтернативний законопроект щодо купівлі-продажу землі

Депутати представлять альтернативний законопроект щодо купівлі-продажу землі

Ряд депутатів працює над розробкою альтернативного урядовому законопроекту, який передбачатиме дозвіл права купівлі-продажу землі фізичним та юридичним особам з 2018 року.

«У парламент Кабмін подасть свій законопроект десь 15 травня, який, швидше за все, буде обмежувати право покупки 200 га. Якщо уряд затягне і до червня не подасть законопроект, то про земельну реформу можна взагалі забути», – вважає народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка» Олексій Мушак.

Він уточнив, що разом з колегами з аграрного і фінансового комітетів готує альтернативний законопроект, який буде внесений через два тижні після урядового на розгляд до Верховної Ради.

Документ передбачатиме відкриття ринку землі з 2018 року, право купівлі-продажу отримають юридичні і фізичні особи. Приватні особи зможуть стати власниками не більше, ніж 500 га, юрособи – не більше 20% земель сільгосппризначення району (орієнтовно 20 тис. га), 9% земель сільгосппризначення області (орієнтовно 110 тис. га), 1% земель сільгосппризначення всієї країни (близько 400 тис. га).

Передбачається, що більшість транзакцій проводитимуться через електронні аукціони, що має запобігти масовому спекулятивному скуповуванню земель.

Договори оренди, укладені до аукціонів, збережуть свою силу до закінчення їх термінів.

Мінімальна ціна земельних ділянок визначається не нижче рівня нормативно-грошової оцінки. Середня ціна продажу прогнозується на рівні $1,5 тис./га.

Альтернативний законопроект фіксуватиме положення, що земля зможе надаватися під заставу в банки. В разі конфіскації ділянок банк зобов’язаний їх продати протягом двох років.

За оцінками розробників законопроекту, доходи держбюджету в результаті продажу 1 млн га сільгоспземель держвласності складуть $1,5-2 млрд, очікувані інвестиції в АПК в перші два-три роки запуску ринку – $10 млрд.

Одним із розробників документа є екс-міністр економіки Айварас Абрамавічус.

«Потрібно прописати всі деталі закону про ринок землі, я буду брати участь в розробці документа з Олексієм Мушаком, – сказав Айварас Абрамавічус. – Перехідний період перед повним запуском ринку повинен тривати не більше одного року. При цьому чим більше буде обмежень, тим нижче буде вартість землі».

За його словами, якщо мораторій на продаж земель сільгосппризначення буде скасований Конституційним судом, то це створить юридичний колапс, тому потрібно виважено підійти до вирішення питання запуску земельного ринку.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!