Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціни на вітчизняну кукурудзу залишаються стабільними попри низхідну світову тенденцію

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Форвардні ціни на поставки української кукурудзи в порт у жовтні-листопаді залишаються на рівні $143-148/тонна, проте виробники не поспішають контрактуватися, оскільки дефіцит опадів може знизити врожай, особливо на тлі зменшення врожайності пшениці та ріпаку.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

Натомість погодні умови в «кукурудзяному» поясі США збільшують потенціал врожаю, що посилює тиск на ціни, які й так страждають від зменшення закупівель зерна Китаєм. 

Не змогло підтримати котирування збільшення обсягів виробництва етанолу в США за тиждень на 5,2% до 958 тис. барелів за добу, що відповідає споживанню 2,5 млн тонн кукурудзи на тиждень, хоча аналітики очікували, що воно виросте лише на 8 тис. барелів за добу після першого за останні 3 місяці падіння минулого тижня. 

Ф’ючерси на кукурудзу на біржі в США у липні знизилися на 6,7%. Вчора вересневі ф’ючерси впали на $1,77/тонна, до $124/тонна, грудневі – на $1,47/тонна, до $128,7/тонна.

Суха погода в Бразилії дозволила активізувати збирання кукурудзи другого врожаю та збільшити обсяги експортних поставок. За тиждень було експортовано 1,1 млн тонн кукурудзи, а загалом у липні – 2,74 млн тонн із прогнозованих 4 млн тонн. У порівнянні з липнем минулого року, експорт кукурудзи скоротиться на 1,9 млн тонн, обумовлених високим попитом на корми. 

Листопадові ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Парижі торгуються по 163,25 євро/тонна, проте доларова ціна виросла до $192,1/тонна внаслідок зміцнення курсу євро. 

Опади в Європі покращили стан посівів ярих культур, зокрема й кукурудзи, завдяки чому експерти MARS збільшили у липневому звіті прогноз врожайності кукурудзи в ЄС до 8,21 т/га у порівнянні з 7,58 т/га в середньому за 5 років, а також знизили оцінки імпорту зернової до ЄС. 

Тепла погода в Україні також сприяє розвитку посівів кукурудзи, хоча у південних регіонах спостерігається дефіцит опадів, а наступного тижня пройдуть лише невеликі дощі.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: