Агромаркет

Ціни на кукурудзу в Україні зростають завдяки підвищеному попиту з боку експортерів

Ціни на кукурудзу в Україні зростають уже тиждень, завдяки підвищеному попиту з боку експортерів, яким потрібно закрити контракти на поставки у березні-квітні, та стримуванню продажів виробниками, що спостерігають за щоденним підвищенням цін на 50-100 грн/тонна.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Зростанню цін сприяє девальвація гривні з 27,6 до 28,1 грн/$, а також підвищення експортних цін у порту зі 160 до $167-168/тонна за тиждень. На цьому тлі виробники майже зупинили продажі, оскільки вважають, що ціна, яка за тиждень виросла на $10/тонна, ще через тиждень сягне довгоочікуваного рівня $180/тонна в порту. Таким чином Україна за тиждень скоротила експорт кукурудзи майже вдвічі – до 412 тис тонн.

Проте на світовому ринку кукурудзи посилюється тиск фундаментальних чинників, які будь-якої миті можуть знову обвалити ціни. Головним чинником залишається падіння цін на нафту, які вчора знизилися ще на 3% і тепер нафта марки Brent торгується по $22,8/барель. Обмеження авіасполучення між країнами та карантини у більшості країн знизили попит на паливо, зокрема й те, що містить 10% виробленого з кукурудзи біопалива.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!