Агромаркет

Ціни на кукурудзу в портах підвищилися до 248-251 $/т

Після падіння на 15-20 $/т закупівельні ціни на кукурудзу відновилися до 250 $/т з поставкою в порт слідом за зростанням цін на біржі в Чикаго та подорожчанням нафти. Зокрема, ціни на кукурудзу в портах підвищилися до 248-251 $/т.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

Головним драйвером руху цін на кукурудзу останнім часом стало падіння, а потім стрімке спекулятивне зростання котирувань пшениці, які підтримали сильні морози у США, що можуть призвести до загибелі частини посівів озимини. 

Але морози відступили, і ціни на пшеницю в Чикаго знизилися на 2%, посиливши тиск на ціни на кукурудзу. Проте поступове подорожчання нафти підтримало ринок кукурудзи та дозволило березневим ф’ючерсам втриматися незмінними на рівні 216,7 $/т. 

В Україні поставки кукурудзи до портів скоротилися внаслідок потужних снігопадів, тому трейдери підняли закупівельні ціни до 248-251 $/т, тоді як ціни пропозицій складають 258-260 $/т для поставок в порт. 

Проте експортні ціни попиту на українську кукурудзу залишаються на рівні 255-256 $/т FOB, що обмежує зростання закупівельних цін. Неодноразово у поточному сезоні ціна закупівлі в порту перевищувала ціну на умовах FOB (завантажено на судно), хоча середня вартість перевалювання в порту складає 8-10 $/т.

 Українські виробники стримують продажі кукурудзи, і навіть зниження цін минулого тижня не збільшило пропозицій. Але вже з березня на світовому ринку з’явиться аргентинська кукурудза, яка ще більше посилить конкуренцію між продавцями.

Нагадаємо, української кукурудзи продали за кордон майже 13 млн тонн.