Агромаркет

Ціни на бджолиний віск щомісяця зростають на 10-15%

Ціни на бджолиний віск щомісяця зростають на 10-15%

За останні кілька місяців в Україні різко збільшився попит на бджолиний віск. За даними ТМ «Знатний Мед»,  на сьогодні за обсягами продажу віск вийшов на перше місце  серед інших продуктів бджільництва (перга, пилок, прополіс, та ін.). 

Про це повідомляє пресслужба ТМ «Знатний Мед».

Серед основних причин — потреби воску для виготовлення так званих «окопних» свічок, а також його застосування для різного роду процедур  у народній медицині.

«Обсяг бджолиного воску, що виробляється в Україні, можна оцінювати у 70-80 тис. тонн на рік. З них не менше половини зазвичай йшло на виготовлення вощини. Відповідно, близько 35-40 тис. тонн могли надходити у вільний продаж», – зазначає Валерій Курейко, бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед».

Фахівець наголошує, що цього року через війну не у всіх бджолярів була можливість ефективно організувати роботу пасіки, щоб бджоли відбудували нові рамки, а також відбракувати й переробити старі соти з метою здачі воску закупівельникам.  Тому наявного воску може бути недостатньо для задоволення зростаючого попиту. Не дивно, що практично щомісяця ціни на віск зростають, в середньому, на 10-15%.

Нагадаємо, акацієвий мед подорожчав до 400-450 грн/кг. Також ми писали, що через війну скорочення медозбору в Україні може сягнути 25-30%.