Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Бюрократія не дозволяє оприлюднити всі дані громад, - Роман Лещенко

Бюрократичні механізми не дозволяють оприлюднити всі дані, які є на території кожної громади. Коли система буде доведена до ладу, штучний інтелект допоможе розібратися із багатьма актуальними питаннями.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на Міжнародній виставці «Агро-2021».

Він нагадав, що було ухвалено й підписано усі необхідні законодавчі ініцітиви задля передачі земель на місця.

«Держава створила класний інструмент, на основі якого можна наповнювати дані (портал геопросторових даних, – прим. ред.). Але до сьгоднішнього дня бюрократичні механізми не дозволяють оприлюднити всі ті дані, які є на території кожної громади. Голови краще за мене знають, що у 10-30% невідомо, що відбувається на території: хто засіває, чиє це державне підприємство», – констатував Роман Лещенко.

На його переконання, продуктивна робота порталу дозволить громадам привести у відповідність отриману землю та необхідну документацію.

«На базі національної інфраструктури можна буде застосовувати, в тому числі, штучний інтелект, який прораховуватиме, де краще застосовувати ті чи інші технології, де краще застосувати чи поліпшити стан підприємства чи будівлі, , яким чином поліпшити логістику між населеними пунктами тощо», – зауважив міністр.

Тому, на його думку, потрібно територіальним громадам оприлюднивати дані, які є у їх розпорядженні, проводити інвентаризацію землі на своїх територіях, наповнювати кадастри тощо, в тому числі, створюючи власні генеральні плани.

Нагадаємо, відкрито геопортал просторових даних. Крім того, у Держгеокадастрі презентували нову стратегію розвитку служби та поповнили кадастрову карту новими інформаційними шарами.

Журнали