Агромаркет

Бізнес погіршив оцінку вітчизняної податкової системи

За даними експертного дослідження «Податковий індекс», що його Європейська бізнес асоціація (EBA) регулярно проводить серед своїх компаній-членів, бізнес погіршив оцінку вітчизняної податкової системи.

Про це повідомляє EBA.

Так, нова хвиля опитування за період квітень–жовтень 2019 року опустила показник індексу до 2,9 бала з 5 можливих, у порівнянні з 2,98 у попередньому періоді. Таким чином, показник індексу залишається в негативній площині протягом усієї історії дослідження з 2011 року.

«Найбільш оптимістичними щодо стану податкової системи підприємці були наприкінці 2018 – на початку 2019 року. Зараз же спостерігаються точкові погіршення в оцінках респондентів, які власне і вплинули на зниження інтегрального показника. Так, зросла частка невдоволених податковим законодавством – 26%, тоді як у попередньому періоді таких було 23%. Ще 59% експертів вважають якість податкового законодавства України задовільним», – ідеться в повідомленні.

Дещо зменшилася кількість респондентів, які ствердно відповіли на питання, чи сприяв чинний податковий режим веденню їхнього бізнесу – 64%, тоді як у минулому періоді таких було 68%. 

Тільки 18% експертів оцінили процес підготовки податкової звітності та адміністрування податків позитивно, натомість 33% вважають процедуру обтяжливою.

За даний період відчутні прояви фіскального тиску відчули на собі 28% опитаних, що практично повторює результат у минулому періоді. 29% повідомили про те, що тиск був майже відсутній і ще 9% експертів взагалі не зіштовхнулися з цим явищем впродовж досліджуваного періоду.

У попередньому періоді кількість останніх складала 18%, тож ми бачимо, що кількість таких компаній на сьогодні скоротилася вдвічі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!