Агромаркет

Як відтермінувати виплату податкового боргу

Платники податків – фізичні особи, в тому числі самозайняті, можуть відтермінувати свій податковий борг до 29 грудня 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДПС у Київській області.

Скористатися такою можливістю дозволяє Закон України від 04.12.2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2», який набрав чинності 10 грудня 2020 року.

На відтермінування можуть розраховувати фізособи, в тому числі самозайняті, податковий борг яких у загальній сумі (в тому числі штрафні санкції, пеня та відсотки за користування розстроченням чи відстроченням) станом на 1 грудня не перевищує 6800 грн.

Відстрочення здійснюється контролюючим органом за місцем обліку платника податків – фізичної особи за його заявою і надається без нарахування процентів за користування таким відстроченням.

За умови погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше 29 грудня 2021 року, штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються, а застосовані (нараховані) коригуються до нульових показників.

У разі непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до вказаного строку, а також у разі її погашення після 29 грудня 2021 року, штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, нараховуються у загальному порядку згідно з вимогами ПКУ.

Нагадаємо, стало відомо, як звітувати за оновленими деклараціями з податку на прибуток.