Агромаркет

Бізнес ініціює діджиталізацію тих адмінпослуг, надання яких стало неможливим в умовах карантину

Представники Європейської бізнес асоціації (ЄБА) у ході онлайн-зустрічі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем обговорили умови роботи бізнесу під час карантину, реорганізацію діяльності підприємств і державних органів, шляхи підтримки бізнесу під час і після кризи та шляхи подолання негативних наслідків для економіки країни.

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

Представники бізнесу, зокрема, наголосили на необхідності встановлення спрощеного та єдиного порядку погодження маршрутів руху для перевезення співробітників. Адже, за інформацією компаній-членів, на регіональному рівні часто трапляються випадки відмов у погодженні маршрутів через те, що компанія ніби-то не включена до переліку об’єктів критичної інфраструктури.

На період карантину фактично «заморожено» усі адмінпослуги, що надає держава, хоча більшість з цих послуг -дозвільних та ліцензійних – можна надавати онлайн. Тому, бізнес закликав ініціювати зміни до законодавства, які дозволять держустановам діджиталізувати ці послуги, аби не гальмувати економічну діяльність компаній.

«У даній ситуації важливо забезпечити умови для безперебійної торгівлі та нерозривних ланцюгів поставок. Уряд не планує жодних обмежень для бізнесу на додачу до тих, що вже впроваджені, тож товарооборот має зберігатися на нинішньому рівні», – йдеться в повідомленні.

Окремо йшлося про роботу енергетичних ринків. Бізнес вважає за необхідне забезпечити безперебійну роботу підприємств паливно-енергетичного комплексу та їх підрядників під час надзвичайної ситуації, врегулювати ситуацію із виробниками зеленої енергетики, а також якнайшвидше призначити Міністра енергетики та захисту довкілля як очільника системно важливої галузі економіки країни. Зі свого боку, пан Шмигаль виказав сподівання, що протягом двох тижнів ми вже матимемо сформовану команду Міністерства.

«Украй важливо передбачити можливості проведення планових медичних оглядів при прийомі на роботу, зокрема, на харчові підприємства, забезпечити безперебійне функціонування ринку ліків та медичного обладнання, врегулювати встановлення обмежень місцевими органами влади щодо дозволених/заборонених до продажу товарів в контексті постанови КМУ №211. Крім того, забезпечити безперебійну роботу пунктів пропуску та вантажних пунктів пропуску (залізничних, портів) – аби не допустити повної зупинки торгівлі та зриву ланцюгів поставки», – повідомляють у ЄБА.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!