Агромаркет

Більшість нотаріусів в свій тариф включають держмито, - думка

Нотаріуси, оформлюючи угоду купівлі-продажу землі, в свої послуги включають державне мито, яке було відмінено у 2019 році.

Про це під час круглого столу повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (2019-2020), фахівець із земельних відносин Денис Башлик.

За словами співзасновника інвестиційного об’єднання Land Club, з часу відкриття ринку землі ними було проведено більше 250 угод.

«Одна з головних проблем – відсутність єдиного підходу. Зокрема, є певні проблеми з оподаткуванням. Досі немає роз`яснень щодо необхідності оподаткування двох гектарів землі», – зауважив Денис Башлик.

С певною проблемою ціни на послуги нотаріусів, який фахівець вважає зависокими. Хоча наразі, за його словами, вони вже впали на 10%.

Крім того, більшість нотаріусів в свій тариф включають держмито на рівні 1% від вартості об`єкта попри те, що воно було відмінено у 2019 році.

«Також є різні вимоги до документації. Якщо ми кажемо про переважне право, то деякі нотаріуси просять рішення зборів засновників орендаря про передачу такого права. Тобто листа за підписом недостатньо. Це затягує процес й бюрократизує його», – підкреслив Денис Башлик.

Нагадаємо, нотаріуси отримують доступ до земельного кадастру за спрощеною процедурою. Також ми повідомляли про те, що можливість реалізації переважного права на купівлю землі забезпечує нотаріус.