Агромаркет

Нотаріуси отримують доступ до земельного кадастру за спрощеною процедурою

Нотаріуси отримують доступ до земельного кадастру за спрощеною процедурою

Для онлайн-перевірки дотримання покупцем обмежень до 100 га в одні руки усі нотаріуси повинні мати доступ до Державного земельного кадастру.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Для отримання такого доступу нотаріусу потрібно подати відповідну заявку до Держгеокадастру. Доступ надається не довше ніж протягом доби з моменту подання заявки.

«На момент старту ринку землі такий доступ мали лише 879 нотаріусів, однак вже за лічені дні Держгеокадастр отримав понад 2 тис. заявок із загальної кількості 6,5 тис. нотаріусів. Працює спрощений електронний порядок подачі заявок на доступ, Держгеокадастр та Нотаріальна палата провели відповідні навчання та надали інструкції усім нотаріусам», – зауважив Роман Лещенко.

За словами міністра, на сьогодні від нотаріусів усього надійшло 2344 заяви, із них 1382 погоджено, 233 відмовлено, 729 перебувають на розгляді. Заявки продовжують надходити, а поточне навантаження Держгеокадастру дозволяє обробляти їх вчасно.

Нагадаємо, в Україні стартував ринок землі. Також ми повідомляли про те, що можливість реалізації переважного права на купівлю землі забезпечує нотаріус.