Агромаркет

Аналітики істотно скоротили прогноз виробництва українського зерна

У своєму листопадовому прогнозі аналітики агенції ProAgro Group були змушені скоротити прогноз виробництва зерна в Україні в сезоні 2020/21 МР на 4,8 млн – до 64,6 млн тонн. Це на 6,9% менше за їх власну жовтневу оцінку та на 13,9% менше за минулорічний показник.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

Поточне скорочення стало наслідком як об’єктивних, так і суб’єктивних причин. Зокрема, зменшення прогнозу виробництва кукурудзи з 31,7 до 29,6 млн тонн стало наслідком несприятливих погодних умов, в разі яких агенція знизила свою оцінку потенціалу виробництва до 5,64 т/га. В разі, якщо попередні пронози підтвердяться, то цьогорічний врожай кукурудзи буде поступатися минулорічному рекордному на 17,5%.

Водночас, за словами експертки, зменшення оцінки обсягів врожаю пшениці та ячменю відбулось через жорстку розбіжність між оперативними даними, які надходили протягом жнив із офіційною підсумковою цифрою, оприлюдненою Держкомстатом країни. В результаті цьогорічний врожай пшениці було скорочено до 25,2 млн, а ячменю – до 7,8 млн тонн зерна. Цьогорічні обсяги поступаються відповідним минулорічним на 11,1% та 12,1%.

«Перегляд прогнозів виробництва спричинив зменшення потенційного експорту зерна з території нашої країни в сезоні 2020/21 МР з 51 до 48 млн тонн. Так, прогноз експорту кукурудзи нами було зменшено на 2 млн, до 25,5 млн тонн, а ячменю – на 0,7 млн, до 4,4 млн тонн відповідно. Цьогорічний експорт пшениці очікується в обсязі 17,5 млн тонн відповідно до Меморандуму, який було укладено між урядом та зернотрейдерами», – зазначила Марія Колесник.