Агромаркет

Аграрії ініціюють зустріч з прем’єром для обговорення ринку землі

Аграрії ініціюють зустріч з  прем’єром для обговорення  ринку землі

Керівники найбільших аграрних об’єднань України звернулися до влади з вимогами щодо запуску ринку землі сільгосппризначення. Аграрії занепокоєні відсутністю діалогу в розробці найбільш важливого земельного законопроекту з часів незалежності України, вважають оприлюднений урядом законопроект загрозою для аграрної галузі країни і просять про зустріч з прем’єром для обговорення своїх вимог.

Відповідні звернення до президента України, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради, голів парламентських депутатських фракцій та груп підписали очільники Всеукраїнської аграрної ради, Асоціації свинарів України, Асоціації виробників молока України, асоціації «Укрцукор», Аграрного союзу України, Асоціації «Союз птахівників України» та Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Своє звернення сільськогосподарські об’єднання підкріпили аналізом поточної ситуації у земельних відносинах в Україні і запропонованих законопроектів, опитуванням керівників і власників 485 українських агропідприємств.

Аграрії вимагають від влади провести спільну зустріч за участі прем’єр-міністра, міністра аграрної політики та продовольства, керівників та членів комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, представників провідних аграрних асоціацій та Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад».

Нагадаємо, урядовий законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» був оприлюднений 12 квітня 2017 року. Запропонована  Кабміном модель ринку викликає глибоке занепокоєння українських аграріїв.

По-перше, переконані вони, цей законопроект у разі прийняття позбавить переважну більшість сільгоспвиробників права на придбання землі. «Таким чином закладаються привілеї для певних суб’єктів, які зможуть купувати землю без конкуренції», ‒ наголошують автори звернення.

По-друге, ринок землі має передбачати не лише наявність об’єкту купівлі-продажу (землі), а й бути забезпечений грошовими коштами. Але, за даними Проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах України», банки не кредитують під заставу землі, що не перебуває під мораторієм, через високі ризики. Вони обумовлені помилками та відсутністю інформації в Державному земельному кадастрі, який наповнений лише на 69,8%, та Реєстрі прав на нерухоме майно (наповнений лише на 13,8%).

За наявності цих проблем і відсутності прописаних в урядовому законопроекті шляхів їхнього вирішення запуск ринку землі з 1 січня 2018 року є вкрай передчасним і призведе до непоправних наслідків для економіки й нацбезпеки України.

Згідно з аналізом аграріїв, потенційними негативними наслідками стануть, зокрема, втрата земельного банку, блокування банківського кредитування і залучення капіталу в Україну, а відтак – втрачені можливості для зростання – без залучення іноземних інвестицій не буде і очікуваного росту споживання, що стимулює розвиток національної економіки та зростання ВВП.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!