Сади захищали різними препаратами з однаковою діючою речовиною за однієї умови
Можна послідовно працювати різними препаратами з однаковими діючими речовинами за умови, що кожна наступна обробка підсилена іншою діючою речовиною. У результаті можна довше утримувати в рослині робочу концентрацію певної д. р. і водночас уникнути появи резистентності, розповів гровер-ченнел менеджер із захисту спеціальних культур компанії «Байєр» в Україні Ігор Тарушкін.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Цього року холодна весна справді була дуже серйозною проблемою для садівників. З одного боку, «Байєр» має в портфоліо відповідь на цей виклик, але, з іншого, нам просто не вистачило продукту – не змогли передбачити такий перебіг подій і повною мірою задовольнити попит», – розповів він.
За його словами, хто скористався препаратами на основі піриметанілу — фунгіцидом системної дії, той отримав надійний захист саду попри складні погодні умови. Для цих препаратів минула весна була зірковою годиною.
«Річ у тім, що піриметаніл працює в прохолодну погоду, адже це продукт високої системності, який рухається судинами рослини знизу – вгору. Він починає працювати, як тільки починається сокорух дерева», – розповів менеджер із захисту спеціальних культур.
Як зауважив спеціаліст, минулої весни період активного використання Скали і Флінта Стар можна було подовжити до середини червня, коли середньодобові температури були 6–8 градусів. У таких умовах препарати триазольної групи проти парші взагалі не працювали, а Скала і Флінт Стар працювали просто відмінно.
При цьому їхню дію підтримували препарати родини Луна проти парші і борошнистої роси – Луна Експіріенс і Луна Сенсейшн.
«Ці чотири препарати чітко лягають у нашу концепцію тріади – послідовної роботи різними препаратами з однаковими діючими речовинами за умови, що кожна наступна обробка підсилена іншою діючою речовиною. У результаті можна довше утримувати в рослині робочу концентрацію певної д. р. і водночас уникнути появи резистентності», – повідомив Ігор Тарушкін.
Читайте також: У «Агро-Еталоні» розроблятимуть систему захисту яблунь окремо для кожного сорту