Овочі-Ягоди-Сад

Проти сірої гнилі виноград обприскують до та після цвітіння

Проти сірої гнилі виноград обприскують до та після цвітіння

Під час контролю сірої гнилі обов’язковими є профілактичні обприскування у фази до та після цвітіння, бо в цей час відбувається первинне проникнення патогену в рослину.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».   

«Вибираючи препарат проти розвитку гнилі на винограді в теплицях, не слід економити, бо зупинити розвиток сірої гнилі практично неможливо, – зауважує  Людмила Баранець, кандидат сільськогосподарських наук Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова». 

Вчена наголошує, що, важливим є оброблення проти гнилей винограду в період змикання ягід у гроні. У цей час препарат потрапляє на гребінь, що дає змогу захистити гроно із середини та зменшити розвиток інфекції на початку дозрівання винограду — період найінтенсивнішого розвитку сірої гнилі.

«Серед ефективних препаратів пропонуємо застосовувати: Бесткур (1,0 л/га), Світч (0,5–1,0 кг/га), Хорус (0,75–1,0 кг/ га), Луна Сенсейшн (0,3–0,35 л/га), Скала (1,2–2,4 л/га), Тельдор (1,0 кг/га), Магнікур Гард (4 г на 5 л води) тощо», – радить Людмила Баранець. 

Спеціалістка додає, що за прояву неінфекційного хлорозу слід з’ясувати справжні причини його виникнення та вжити відповідні заходи. 

У разі дефіциту заліза в ґрунті слід внести залізний купорос із розрахунку 1,0–1,5 кг/га, провести позакореневі підживлення рослин необхідними макро- і мікроелементами. 

Важливо робити систематичне розпушування ґрунту в міжряддях, яке покращує дренаж ґрунту, за потреби підкислювати його відповідними добривами.

«Для досягнення високого й довготривалого ефекту захисту до бакової суміші інсектицидів і фунгіцидів слід додавати поверхнево-активні речовини нового покоління, що належать до органо-силіконової групи ад’ювантів, відомої як «суперприлипачі», – наголошує Людмила Баранець. – наприклад Сільвет Голд (0,05–0,1% раб. р-р ), Скаба (0,05–0,1% раб. р-р) та біологічний прилипач Адьюгрейн, 10% (1,5% раб. р-р)».

Читайте також: Хімобробку проти кліщів на винограді проводять лише за значної їх чисельності