Техніка

Аграрії прифронтових регіонів отримали 40% компенсації за українську техніку

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України вперше виплатило агровиробникам із прифронтових регіонів підвищену компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. 

Про це йдеться на сайті відомства.

Підвищена ставка компенсації у розмірі 40% діє з квітня 2026 року для господарств, у яких не менше 80% земель розташовані на територіях, де ведуться або велися бойові дії. Для інших учасників державної програми продовжує діяти компенсація на рівні 25%.

Першими отримувачами підвищеної підтримки стали п’ять агровиробників із Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей. Вони придбали українську техніку та обладнання на загальну суму 7,9 млн грн.

Серед придбаних машин – сівалки, борони, обприскувачі, фронтальний навантажувач та додаткове обладнання до нього. Загальна сума державної компенсації становить 2,64 млн грн.

За словами заступника міністра економіки, довкілля та сільського господарства Віталія Кіндратіва, підвищена ставка покликана підтримати аграріїв, які працюють в умовах постійних безпекових ризиків, а також стимулювати попит на продукцію українських машинобудівних підприємств.

Читайте також: Діє програма страхування врожаю від посухи за незалежними супутниковими даними