Видалення пилу — не лише турбота про чистоту довкілля та здоров’я людей
Фільтруємо з гарантією
Видалення пилу — не лише турбота про чистоту довкілля та здоров’я людей. Насамперед аспірація запобігає вибухам і пожежам, зменшує зношення обладнання й покращує технологічні процеси на елеваторах.
Пил і легке сміття, що вільно розповсюджується по території елеватора та за її межами, може стати причиною розвитку бактерій і грибів, приваблює птахів та гризунів, створює небезпеку для персоналу, обладнання й довкілля. Системи аспірації здатні усунути цю проблему.
Небезпечна економія
Коли агробізнес через труднощі з експортом і низькі ціни на зерно почувається не найкраще, багато підприємств починають заощаджувати на всьому. Системи аспірації одними з перших потрапляють у перелік «зайвих» — на них перестають виділяти кошти. На нових підприємствах відкладають придбання й монтаж, на чинних збільшують міжсервісні інтервали та строк експлуатації фільтрувальних елементів, «спрощують» обслуговування.
Наслідки такого підходу можуть бути від неприємних до трагічних. Насамперед слід замислитись про небезпеку вибухів і пожеж. Наприклад, 40 г пилу на кубічний метр повітря можуть стати причиною вибуху і пожежі на елеваторі. На борошномельному підприємстві небезпечною вважається вдвічі менша концентрація пилу — 20 г/м³.
Відсутність систем аспірації або їх неналежна робота призводить до осідання пилу на обладнанні, рухомих і нерухомих частинах транспортерів і самопливів. Це скорочує строк експлуатації певних деталей, зростають витрати на їх заміну. Також погіршуються експлуатаційні характеристики транспортних систем, що негативно впливає на загальну продуктивність підприємства або окремих процесів.
Засмічення території загалом ніби не впливає на ефективність підприємства, але якщо порахувати кількість ресурсів, витрачених упродовж сезону на підмітання території, очищення будівель і технологічного обладнання, отримаємо неприємно велику цифру. Аспірація здатна зменшити ці витрати практично до нуля. Окрім вловлювання пилу сучасні аспіраційні системи здатні повертати його в технологічний процес. Особливо це стосується борошномельного і комбікормового виробництва. Однак і в елеваторному бізнесі підмішування пилу є нормальним явищем. Будь-яка втрата ваги (окрім випадків видалення зайвої смітної домішки) означає мінус гроші. Це можна спостерігати під час відвантаження, коли зерно засипають у вагони або автомобільний транспорт через звичайні «гофри». Для уникнення такого неприємного ефекту «Фабрика рукавних фільтрів» пропонує нове розроблення — конус пилопригнічення. З його допомогою викиди пилу суттєво зменшуються, скорочуються втрати підприємства, покращуються санітарні умови роботи людей.
Аби забезпечити персоналу безпеку для дихальних шляхів, концентрація пилу не має перевищувати 4 г/м³. Загальна ж концентрація пилових викидів на території підприємства не має перевищувати 50 г/м³. Установлення рукавних фільтрів зменшує кількість викидів до 20 г/м³. і таким чином покращує умови праці й зменшує негативний вплив на довкілля.
Правильний підхід — ключ до успіху
Оскільки існує думка, що система аспірації — це необов’язковий елемент зерноприймальних або переробних підприємств, до них і відповідне ставлення. Люди намагаються заощаджувати й часто наражаються на помилки, які в результаті коштують значно дорожче, ніж за якісного проєктування і правильного підбору обладнання.
Передусім потрібно розуміти, як підприємство працюватиме із самого початку, а також через 5, 10, 15 років. Якщо відразу закласти можливість встановлення аспіраційного комплексу, можна суттєво зменшити витрати в майбутньому. З іншого боку, можливі й точкові рішення, які коштують менше, хоч і потребують більше уваги під час експлуатації. Усе залежить від багатьох чинників, які потрібно враховувати ще на етапі проєктування. Для цього спеціалісти «Фабрики рукавних фільтрів» ретельно вивчають проєкт або вже робоче підприємство і надають максимально ефективне рішення.
Вибір аспіраційного обладнання також є певним викликом. Вітчизняні елеваторники звикли, що якісне обладнання — це обов’язково імпортне. Проте українські підприємства вже навчились виготовляти продукцію, що не поступається якістю закордонним. І до того ж можуть працювати в будь-яких умовах, тоді як деякі імпортні машини в разі незначних відхилень втрачають ефективність або взагалі не працюють. Можна узяти для прикладу роботу з вологим зерном, зі значним умістом смітної домішки. Багато виробників тут «обпікаються»: виникає налипання на фільтрувальних елементах, погіршується ефективність фільтрації. «Фабрика рукавних фільтрів» має хороші рішення навіть для таких умов і готова запропонувати різні варіанти розв’язання подібних завдань. І це стосується як агросектору, так і промислових виробництв.