Завдяки сховищу буковинський садівник спрацював рентабельно
Фермерське господарство «Макосад», що в Чернівецькій області – одне з небагатьох, хто у цьому році дочекався фіналу сезону з яблуками у сховищі. Останні тони вони продали до 1 липня, і залишились у виграші.
Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».
«Більшість садівників або не мали наміру зберігати яблука, або не змогли цього зробити через відключення світла, або намагались якнайшвидше продати, – розповідає співвласник ФГ «Макосад» Владислав Макаренко. – І тут фактор війни – вторинний. Коли ти три роки поспіль у червні висипаєш всі свої запаси урожаю на сік, четвертий рік це вже не хочеться робити – ти починаєш продавати дешевше».
«Макосад» розповідає про парадоксальну ситуацію, яка склалася цього сезону. Макосад вирощує універсальне яблуко – тобто може продавати його як на експорт, так і всередині країни, але за якістю воно першого класу. Навесні, коли виник дефіцит українського яблука, Польща почали імпортувати до України яблука другого класу, адже ціна першого класу (понад 50 грн/кг) тут не проходила.
«Відповідно, ми на внутрішньому ринку були конкурентноздатними, – каже Макаренко. – І все ж фактор Польщі вплинув на значний ріст ціни на українському ринку».
Ціна на українське яблуко була критично низькою до лютого, і якщо б так було й далі, то сезон в цілому був би для «Макосаду»дуже важким. Але останні два-три місяці збуту яблук господарство вирівняло для себе ситуацію всього року.
Читайте також: Буковинське господарство обладнало протиградовою сіткою близько 80 га садів