Чим загрожує ожиріння тільних корів
Тільні корови в кінці лактації можуть набирати надлишкову вагу через надмірну вгодованість унаслідок непомірної, незбалансованої годівлі за невисокої молочної продуктивності.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Ожиріння корів призводить до розвитку гестозу перед отеленням, а надалі можливі родові ускладнення і післяродові патології. Тому багато господарств уважають за потрібне знизити вгодованість корів перед отеленням, зменшивши поживність кормів. Але це, своєю чергою, підвищує ризик виникнення кетозу та гестозу.
Також у корів під час останнього періоду тільності через збільшення об’єму вагітної матки підвищується тиск у черевній порожнині. Це гальмує роботу й знижує функції органів травлення, особливо у другій половині сухостійного періоду.
Унаслідок впливу цих чинників молочні корови з високою вгодованістю (понад 3,5 бали) використовують запаси жиру з депо, який проходить через печінку. Це спричиняє її ліполізацію та нагромадження кетонових тіл у крові, а також розвиток гестозу внаслідок оксидного стресу.
Нагадаємо, є дві основні стратегії годівлі корів пізнього сухостою, які допомагають поліпшити споживання корму тваринами.