Тваринництво

Сухостійним коровам перед отеленням забезпечують спеціальний раціон

Поділитись:
Сухостійним коровам перед отеленням забезпечують спеціальний раціон

За три тижні до отелення сухостійних корів їх переводять на спеціальний раціон – це допомагає підготувати тварин до наступної лактації. Важливо, щоб після отелення вони були в належному фізичному стані – ані занадто гладкими, ані занадто худими.

Корів класифікують за жировим покривом у зонах стегон і хребта, вгодованість визначають у балах від 0 до 5. Для сухостійних корів раціональним є діапазон від 3 до 3,5; для тварин перед отеленням – від 3,25 до 3,75.

Починається лактація, і протягом 6-8 тижнів корова повертається до позитивного енергетичного балансу. Годівля перед отеленням дозволяє коровам адаптуватися до раціону, який вони отримуватимуть у наступний період, а також уникнути проблем із обміном речовин.

Раціони у передпологовий період повинні містити вітамін Е (від 800 до 1000 МО на корову на добу) та вітамін А (50 000 МО на корову на добу) для уникнення стресу і таких явищ, як утримання плаценти, виникнення кісти яєчника тощо.

Крім того, коригування складу мінералів може бути корисним в обмеженні молочної лихоманки та набряку вимені. Належний баланс нутрієнтів у раціоні під час отелення необхідний для запобігання молочної лихоманки та гіпокальціємії, а також поліпшення здоров’я корови та її здатності до продукування молока.

До необхідних мікроелементів належать натрій, калій, хлор, магній і сірка. Вони входять до складу сполук, які являють собою комбінації сульфату кальцію, сульфату амонію, сульфату магнію і хлористого амонію в дозуванні 200 г на корову на добу.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями