Тваринництво

Смертність птиці від сальмонели може сягати 93%

Смертність птиці від сальмонели може сягати 93%

Смертність, спричинена пташиною тифозною сальмонелою, надзвичайно варіюється – від 10% до 93% залежно від шляху зараження, інфекційного навантаження, віку птиці, генетики, якості кормів і наявності інших супутніх інфекцій.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Курчата, які заразилися сальмонелою вертикальним шляхом, дуже ослаблені, сонливі, мають поганий апетит, затримку росту. Їхня клоака забруднена білим і крейдяним матеріалом, вони схильні скупчуватися біля джерела тепла.

Смертність спостерігається з моменту вилуплення курчат і досягає піку приблизно на другий-третій тиждень. У тих, які пережили зараження, спостерігається затримка росту, така птиця може залишитися носієм.

Антибіотики довели свою ефективність в ослабленні симптомів та зниженні смертності у птиці, але вони не здатні повністю вилучити патоген із інфікованого організму.

Застосування антибіотиків у терапевтичних цілях для конкретних видів бактерій має вторинним ефектом вибір стійких до антибіотиків штамів з усіх видів бактерій, які вступають у контакт з активним інгредієнтом.

Escherichia coli являє собою резервуар резистентності до антибіотиків, здатний передаватися іншим видам бактерій – таким, як сальмонела, в процесі кон’югації. Останнім часом було виділено численні сальмонели, резистентні до різних антибіотиків, включно з фторхінолонами, ампіциліном, гентаміцином, канаміцином, та штами, множинна медикаментозна резистентність яких збільшується.

Нагадаємо, основна форма профілактики сальмонели у птиці – вакцинація.