Агрономія

На Одещині хвороби найбільше шкодять колосовим культурам, – фермер

На Одещині хвороби найбільше шкодять колосовим культурам, – фермер

У господарстві «Дружба» (Одеська область) найбільше уваги у захисті культур від хвороб приділяють озимим колосовим культурам і соняшнику.

Про це AgroTimes розповів Георгій Кирилов, головний агроном СПК «Дружба».

«На озимій пшениці, особливо за умови прохолодної та вологої весни, розвивається така підступна хвороба, як борошниста роса, а за нею – піренофороз і фузаріоз колоса», – пояснив він.

Борошниста роса передусім призводить до зменшення асиміляційної поверхні листків і руйнування хлорофілу й інших пігментів. Тож унаслідок її дії знижується кущистість, затримується фаза колосіння, що призводить до недобору врожаю.

На ячмені найбільша проблема у госодарстві – гельмінтоспоріоз або бура плямистість.

Соняшник доводиться захищати від таких поширених хвороб, як фомоз і біла гниль.

«Обидві мають високу шкідливість, – додав Георгій Кирилов. – У разі склеротиніозу це пояснюється високою пластичністю й пристосованістю збудника до виживання в несприятливих умовах середовища».

Зараження усіма грибними хворобами може відбуватися через рослинні рештки, тож у господарстві це враховують і вживають профілактичних заходів.

Озимому ріпаку найбільше дошкуляє фомоз. Останніми роками посіви стали більше уражатися борошнистою росою, іноді розвивається альтернаріоз.

Кукурудза майже не уражається хворобами, якщо вчасно посіяти, уникаючи сівби в ранні терміни. Тому система її захисту – не складна: сіють протруєне насіння, у фазу 4-5 листка вносять гербіциди. У деякі роки на стадії запилення на полях з’являється бавовникова совка, торік довелось обробити посіви інсектицидом Белт. Фунгіцидами не працюють через відсутність проблем із хворобами.

Нагадаємо, на Одещині є загроза розвитку грибних хвороб на пшениці та ячменю. Як повідомлялося, у США розробили платформу прогнозування поширення шкідників і хвороб.