Агрономія

Підживлення озимини по мерзлоталому ґрунту краще виконати завчасно, ніж із запізненням

Підживлення озимини по мерзлоталому ґрунту краще виконати завчасно, ніж із запізненням

У разі виникнення непередбачених складнощів з виконанням своєчасного підживлення озимини по мерзлоталому ґрунту доцільніше внести добрива на 15 днів раніше оптимального строку, ніж із запізненням.

Такі рекомендації дають науковці Генічеської дослідної станції ДУ ІЗК НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

З кліматичними змінами через потепління виникає можливість з успіхом виконати роботу з підживленням навіть у ІІІ декаді січня (залежно від опадів і погодньо-кліматичних умов року).

В цей період нестабільне промерзання ґрунту, опади у вигляді дощу та мокрого снігу, поля без схилів – це ті фактори, що формують умови після внесення добрив для збереження поживних речовин у ґрунті на глибині 5-20 см без втрат до настання відновлення весняної вегетації рослин.

Підживлення озимини азотними мінеральними добривами до відновлення весняної вегетації – один із найбільш впливових і ефективних заходів, що забезпечують суттєве зростання зернової продукції.

Нагадаємо, ранньовесняне азотне підживлення особливо потрібне зрідженим посівам пшениці. Раніше повідомлялося, як підвищити ефективність азотного удобрення озимини в умовах кліматичних аномалій.