Розсаду капусти і томатів замочують в інсектициді за три доби до висаджування
Інсектицид застосовують для замочування розсади овочів у касетах чи розсадних ящиках, перед висаджуванням у поле чи теплиці, за три доби до висаджування.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Перед приготуванням робочого розчину потрібно перевірити рН води, – розповів на прикладі препарату Верімарк Тарас Рубанка, спеціаліст з питань захисту овочевих культур компанії FMC. – Адже інсектицид є стабільним та максимально зберігає свої властивості, коли pH робочого розчину становить 5,0–6,0 (менше <7,0). За потреби потрібно додавати кислотні буфери».
Для замочування (промивання) розсади капусти й томатів робочим розчином виконують наступні дії: Верімарк розчиняють у 2–3 л води та замочують розсаду в касетах із нормою витрат 15 мл (для капусти) та 20 мл (для томатів) інсектициду на 1000 рослин.
«Важливим моментом для замочування розсади є саме кількість інсектициду чи робочого розчину на 1000 рослин, – підкреслив Тарас Рубанка. – Під час вирощування розсади овочівники використовують посівні касети з різною кількістю чарунок, відповідно, їх кількість істотно впливає на об’єм робочого розчину для замочування касет чи посівних ящиків. Незалежно від об’єму робочого розчину важливою є саме кількість інсектициду на 1000 рослин для рівномірного розподілу діючої речовини».
Ще один момент, на який звернув увагу спеціаліст: вологоємність субстрату разом із кореневою системою після замочування розсади має становити 100% увібраного робочого розчину. Після цього не рекомендовано проводити полив розсади до ранку наступної доби для повного поглинання рослиною діючої речовини.
«Замочування або промивання (проливання) розсади овочевих культур у відповідній фазі розвитку (2–5 листків) захищає рослини від широкого спектра шкідників завдяки високій системній дії продукту», – запевнив Тарас Рубанка.
Читайте також: Експерти поділилися секретами технології вирощування білоголової капусти