Овочі-Ягоди-Сад

Спеціалісти розповіли про складові боротьби з лускокрилими

Спеціалісти розповіли про складові боротьби з лускокрилими

Щоб запобігти лускокрилим шкідникам, використовують феромонні пастки, дані про суму ефективних температур, інформацію про механізм дії інсектициду та біологію розвитку шкідника.

Про це йдеться в рекомендаціях від компанії «Сингента».

«Феромонні пастки застосовують для фізичного визначення шкідника в саду, а саме для встановлення початку льоту, початку масового льоту та його кінця. Їх підбирають залежно від виду шкідника, а придбати такі пастки можна в спеціалізованих магазинах, однак найчастіше вони поставляються безкоштовно в господарство, яке купує садові інсектициди», – йдеться у документі. 

Експерти додають, що дані про суму ефективних температур беруть з метеостанцій, найбільш наближених до господарства, зіставляють з біологією шкідника та візуальною присутністю (феромонний моніторинг).

Заключною стадією боротьби зі шкідниками є вибір препарату. 

«Найчастіше препарати вносять під час відродження гусениць, але визначення цього періоду, особливо в прохолодну пору, не завжди є ефективним, – зауважують фахівці. Адже відкладання яєць лускокрилих буде подовженим і, відповідно, подовженим буде й відродження гусениць. Щоб нівелювати цей ризик, найчастіше використовують препарати з подовженою дією».

Читайте також:Садові довгоносики заселяють до 22% плодових насаджень