Овочі-Ягоди-Сад

Експерти поділилися секретами технології вирощування білоголової капусти

10 червня регіональний представник компанії FMC в Миколаївській області Юрій Савченко та спеціаліст по капусті компанії Rijk Zwaan Микола Соботович провели онлайн вебінар «Сучасна технологія виробництва білоголової капусти в Україні».

Експерти нагадали аудиторії основні етапи вирощування, закцентували увагу на нюанси виробництва, які особливо впливають на урожай.

Микола Соботович познайомив з перспективними гібридами капусти: Корсума F1, Муксума F1, Флексіма та новим середньопізнім гібридом для свіжого ринку Конгама F1. 

Юрій Савченко нагадав про ефективний інсектицидний захист з препаратами Кораген®, Талстар®, Ф’юрі®, Фуфанон®, Вантекс®, Верімарк®, Данадим®Мікс, Данадим®Стабільний, Ексірель®.

Відповідаючи на запитання учасників, Микола Соботович наголосив, що ефективною профілактикою чорної ніжки є дотримання температурного режиму. 

«Температура води або робочого розчину має бути в межах +180C, а температура повітря в теплиці – близько +200C. Якщо чорну ніжку все ж допустили, то гриби цієї хвороби добре контролює препарат з д.р. карбендазим. Але використовувати його на молодих рослинах слід обрежно», – підкреслив спеціаліст.

На запитання про терміни збирання пізньої капусти, він порадив збирати її у суху прохолодну погоду, за умови технічної стиглості.

Юрій Савченко докладно познайомив із засобами захисту від різних шкідників капусти, зокрема білокрилки.

«На жаль, білокрилка шкодить не тільки у закритому, але й у відкритому ґрунті, – розповів він. – На посівах капусти цього шкідника варто контролювати на ранніх етапах, адже він дуже швидко розмножується. Самка відкладає до 300 яєць, личинки проникають в рослину й виділяють восковий наліт, який після не дозволяє інсектицидам ефективно контролювати шкідника» . 

За словами спеціаліста, ефективним заходом для захисту від білокрилки й інших шкідників сисних та лускокрилих шкідників є замочування/промивання коренів розсади перед висаджуванням у розчині з інсектицидом Верімарк®. Крім того, використання інсектициду Верімарк® на початкових етапах стимулює формування кореневої системи та щільної, пружної голівки культури.

Через 25-30 днів варто застоссовувати інсектициди Ексірель®, Ф’юрі® або Фуфанон®, щоб  продовжити ефективний контроль захисту від шкідників.

Для системного захисту на ранніх фазах розвитку культури 2 рази підряд застосовують інноваційний інсектицид Ексірель® у нормі 0,75-1,0 л/га Продукт потрібно  застосовувати разом з ад’ювантом Кодасайд у нормі 2,0 л/га. Препарат ефективний навіть за високих температур.

При застосуванні інсектицидів Ексірель® та Верімарк® важливо дотримуватися правильного рівня pH -5,5-6,0. Для регулювання потрібного рівня pH використовують або лимонну кислоту, або фосфорні препарати з низьким РН.

«Для вирощування високих урожаїв капусти важливі всі елементи технології: здорове, якісне насіння, гарна розсада, правильна агротехніка, якісний догляд та захист від хвороб та шкідників, вчасне збирання та правильне зберігання», – підсумували експерти.