Тваринництво

Живець свиней дешевшає: вже 55,5 грн/кг

Живець свиней дешевшає: вже 55,5 грн/кг

У середині лютого ціни закупівлі свиней забійних кондицій відчули другий етап сезонного послаблення. Низхідний рух котирувань зберігся, хоча й дещо сповільнився: цього тижня середньозважена ринкова ціна опустилася на 7,7% ‒ до 55,5 грн/кг проти падіння на 9,5% тижнем раніше.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Ціни закупівлі живця свиней переважно тяжіли до 55-56 грн/кг, хоча подекуди траплялися  й нижчі, й вищі ‒ на невеликі партії.

Представники м’ясопереробної галузі не мають єдиної думки щодо причин зниження цін цього тижня. Частина пов’язує це з сезонною млявістю торгівлі й менш активними закупівлями для потреб армії. Інші фіксують точково сильніший дисбаланс попиту та пропозиції свинини в певних регіонах і активнішу пропозицію великих тварин на забій із боку малих операторів і господарств населення.

Тому більшість операторів утримується від прогнозів і не бачить передумов для подальшого послаблення цін, оскільки це не сприяє пожвавленню реалізації.

Водночас системні постачальники свиней забійних кондицій констатують, що відвантаження заброньованих партій цього тижня відбувалися без збоїв, відмов, переносів і, відповідно, перехідних залишків. Ба більше ‒ частина виробників отримувала запити на додаткові партії серед тижня, що сигналізує про активізацію окремих заготівельників.

Як повідомлялося, Тарутинська аграрна компанія реалізує свинину не переробникам, а безпосередньо споживачам.