Тваринництво

Завтра депутати розглянуть альтернативний законопроект про переробку відходів тваринництва

Завтра депутати розглянуть альтернативний законопроект про переробку відходів тваринництва

16 червня, в Аграрний день у Верховній Раді, на порядку денному буде і розгляд альтернативного законопроекту «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» № 2150а. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Альтернативний законопроект № 2150а розробила експертна команда за сприяння Асоціації виробників молока. У грудні 2015 року він пройшов перше читання, отримавши підтримку 310 народних обранців.

Нагадаємо, що з 7 травня формально набув чинності  Закон «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною».  За останні півроку він уже набув популярності одного із найкурйозніших прикладів адаптації українського законодавства до європейських норм. Адже, згідно закону, фермери повинні весь гній від своїх тварин стерилізувати: кип’ятити під високим тиском. Ситуацію, що склалася, може виправити прийняття альтернативного законопроекту.

«Дотримання вимог оригінального закону щодо обробки побічних продуктів тваринництва, не призначених для споживання людиною, зокрема категорії II, до якої належить гній тварин, для виробників молока і свинини означатиме шалені й абсолютно нераціональні витрати на придбання обладнання для стерилізації гною (не менше 20 хвилин при температурі 133 °C та абсолютному тиску не нижче 3 барів), не говорячи про енергозатрати, ‒ підкреслює заступник директора Асоціації виробників молока зі зв’язків із громадськістю Ганна Лавренюк. ‒ На додачу «кип’ячений» гній втрачає значну частину своєї цінності як органічного добрива».

В альтернативному законопроекті вимогу стерилізувати замінено на біологічну обробку (компостування) таких продуктів. «А стерилізацію застосовуватимуть лише у випадках, коли є доведена загроза поширення збудників контагіозних захворювань, які не знищуються  під час компостування», — говорить Ганна Лавренюк.

«Метою оригінального закону, прийнятого Верховною Радою у квітні 2015-го, була гармонізація вітчизняного законодавства в сфері поводження з відходами тваринного походження до вимог міжнародного законодавства (Регламентів ЄС №1069/2009 та № 142/2011). По факту, у регламентах, на які опиралися, вимоги термічно обробляти увесь гній тваринницьких комплексів немає. Це водночас і смішний, і сумний приклад того, як у нас нерідко здійснюють євроінтеграцію, — продовжує Лавренюк. — Тому вкрай необхідно виправити «курйозний» закон на дійсно європейський».

MilkUA.info

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!