Зашкодити продуктивності птиці може і низький рівень мікотоксинів
Навіть низький рівень мікотоксинів може зашкодити продуктивності птиці, пише журнал «Наше птахівництво».
Це особливо актуально, коли середній і високий рівень кількох мікотоксинів одночасно трапляється у кормах, де вплив декількох різних патогенів часто недостатньо контролюється заходами біозахисту і коли використання побічних продуктів у кормах додатково сприяє загальному навантаженню запальних агентів, яким піддаються тварини.
Фузаріотоксин ДОН посилює регуляцію прозапальних цитокінів в епітелії кишківника, сприяючи швидкій запальній реакції слизової, особливо коли вони є в низьких концентраціях у кормі. Це засвідчують дослідження різних видів тварин, а також людей.
Білки зі щільним з’єднанням регулюються цитокінами. Подібним чином ФУМ, здається, змінює бар’єрну функцію епітелію кишківника через його вплив на сфінголіпіди, які відіграють вирішальну роль у підтримці герметичного з’єднувального бар’єра.
З практичної точки зору, це може призвести до кишкових розладів і спалахів захворювань серед сільськогосподарських тварин, оскільки підвищена проникність кишківника допускає потрапляння антигенів, які в іншому випадку були б обмежені просвітом кишківника.
Нагадаємо, вплив мікотоксинів на птицю можна пом’якшити кормовою добавкою.