Тваринництво

Замінник молока додають у раціон поросят лише в крайніх випадках

Уводити замінник незбираного молока в раціон поросят варто лише в крайніх випадках, коли свиноматка не здатна виробити необхідну кількість молока або якщо в неї великий розмір гнізда залишається навіть після його вирівнювання.

Випоювати коров’яче молоко свиням невигідно, адже замінники за вартістю набагато дешевші й більше збалансовані за складом.

Властивості коров’ячого молока постійно зазнають змін залежно від раціону й фізіологічного стану тварин, що впливає на травну систему поросят. Натомість замінник молока завжди стабільний, і його легко засвоюють поросята.

Важливо, щоб у перший день поросята обов’язково отримали материнське молозиво. Це потрібно для забезпечення їх антитілами, що відсутні в новонароджених.

У таких випадках гніздо ділять навпіл: одну частину поросят підсаджують до сосків, іншу – відсаджують в чисту коробку. Коли поросята першої групи отримали молозиво, їх забирають, а другу частину підсаджують до сосків. Потім їм надають додаткову підгодівлю у вигляді замінника молока.

Якщо тварини з самого початку не отримуватимуть повноцінний раціон, вони не зможуть нормально рости, розвиватися й реалізувати свій генетичний потенціал.

Випоювання замінника незбираного молока потребує чіткого дотримання гігієнічних вимог, бо він не захищений від бактерій.

Замінники молока дають не лише малюкам, а й молодняку в період відгодівлі.

Суміш уводять у раціон сухою, додаючи невеликими порціями в корм, завдяки чому у тварин спостерігається швидкий ріст і покращується якість м’яса.

Як повідомлялося, випоювання електролітних розчинів поросятам допомагає протистояти ротавірусній інфекції.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!