Тваринництво

Закупівельні ціни на молоко підвищуються далі

Закупівельні ціни на молоко підвищуються далі

У середині травня закупівельні ціни на молоко зростали й далі на тлі поступового відновлення внутрішнього попиту. Але водночас молочні ферми занепокоєні дефіцитом пального та зростанням цін на нього вдвічі-втричі у розпал зелених жнив.

Про це повідомляють в Асоціації виробників молока.

Закупівельні ціни (без ПДВ) на молоко екстраґатунку в середині травня досягли 10,53 грн/кг, що на 13 коп. вище ціни, фіксованої в перші дні місяця. При цьому розліт цін поглибився ще більше – від 9,5 до 11,1 грн.

Вищий ґатунок у середньому коштував 9,96 грн/кг (+2 коп. до попереднього моніторингу), а перший – 9,89 грн/кг (+7 коп.).

Середньозважена ціна трьох ґатунків молока зросла на 8 коп. – до 10,13 грн/кг.

Такий приріст головним чином пов’язаний із поступовим відновленням внутрішнього попиту. Все більше людей повертається до великих міст, заклади громадського харчування, кав’ярні та магазини відновлюють роботу.

Проте переробні підприємства зауважують суттєве зниження внутрішнього попиту та неможливість експорту біржових продуктів. Накопичені під час перших місяців війни запаси сухого молока та масла тиснуть на можливості переробних заводів.

І попри підрахунки Спілки молочних підприємств України незадіяних потужностей, яких вистачить ще на 2 млн тонн перероблення молока, господарства (найперше деокупованих областей) стикаються з випадками, коли заводи повідомляють про обмеження співпраці.

Як повідомлялося, виробництво свіжих молокопродуктів ще зростає, але значно меншими темпами.