Тваринництво
Головне:
Тваринництво

За папіломатозного пальцевого дерматиту можна обійтися без антибіотиків

Важливе значення для профілактики папіломатозного пальцевого дерматиту (ППД) у великої рогатої худоби має групове оброблення ратиць – у вигляді ванн для ратиць або обприскування, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Оскільки в патогенезі ППД є інфекційні збудники й розвивається ураження шкіри, засоби для профілактичного оброблення повинні мати протимікробні властивості, а також сприяти зміцненню шкіри та загоєнню уражень.

Комплексний підхід у профілактичних і лікувальних обробленнях за розвитку ППД пропонують фахівці з Нідерландів – без застосовування антибіотиків, формаліну, купруму сульфату. Відповідні засоби базуються на купрумі та цинку хелатів із додаванням органічних кислот і дозволяють адаптувати схеми оброблень під потреби кожної окремої ферми.

Хелати купруму та цинку вбивають патогенні мікроорганізми глибоко у шкірі, захищають рани від проникнення бактерій, сприяють загоєнню уражень. Відповідно для індивідуального лікування пальцевих дерматитів, виразок підошви багато фахівців обирають гель, що легко наноситься та добре прилипає до ратиці, має виражений лікувальний ефект.

Для індивідуального та групового лікування ефективний рідкий засіб, спеціально розроблений для обприскування шкіри ратиць за допомогою обприскувачів низького тиску. Він може значно зменшити прояви ППД, особливо якщо застосовувати в схемі обробок із гелем і профілактичними ваннами.

Для групового застосування у вигляді ванн є рідка суміш купруму хелату й органічних кислот, що підсилюють протимікробний ефект.

При цьому фахівці наголошують, що для кожної ферми потрібен індивідуальний підхід, який залежатиме насамперед від захворюваності та гігієни.

Нагадаємо, ідентифікувати ППД найкраще під час обстеження в станку.