Тваринництво

За утримування телят в індивідуальних будиночках значно зростає потреба у площах

Ідеальний варіант холодного методу утримування телят – індивідуальні клітки з пластику: на відміну від індивідуальних дерев’яних будиночків, він не накопичує шкідливих мікроорганізмів.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

При цьому треба усвідомлювати, що за холодного утримування в індивідуальних будиночках відчутно зростає потреба у площах. Адже, маючи щомісяця 40-50 новонароджених телят, для встановлення всім їм індивідуальних будиночків потрібно до 2 тис. м² вільної території. А крім цього, запаси соломи для глибокої підстилки завтовшки 30 см.

Якщо ж господарство застосовуватиме групове утримування телят у бетонному приміщенні, то є ризик нагромадження патогенної мікрофлори й виникнення різних захворювань: колібактеріозу, інфекційного ринотрахеїту, респіраторних захворювань тощо.

Зазвичай господарства, що практикують холодний метод утримування телят, переводять їх у віці 4-5 днів із родильного відділення відразу в холодні приміщення. У цьому разі проблем зі збільшенням витрат корму на голову немає, хіба що в дуже холодну погоду, але ж загалом для нашого клімату не характерні наднизькі температури. Тож цей метод утримування цілком виправдовує себе з економічного боку та безпеки виникнення хвороб.