Тваринництво

За еймеріозу телят особливо важливо дотримуватися термінів лікування

За еймеріозу телят особливо важливо дотримуватися термінів лікування

Для лікування еймеріозу телят застосовують еймеріоциди, наприклад толтразурил одноразово в дозі 15 мг/кг.

Також, залежно від тяжкості захворювання, лікування може доповнюватися електролітами (перорально або внутрішньовенно) та сульфаніламідами проти вторинних бактеріальних інфекцій.

Особливо важливо дотримуватися термінів лікування еймеріозу. Його розпочинають відразу ж після першого виявлення клінічних ознак у стаді або здійснюють протягом препатентного періоду (метафілактичне лікування) до розвитку тяжкої діареї.

Головне завдання полягає в тому, щоб установити час зараження, який змінюється в різних господарствах залежно від способу вирощування худоби. Інформація про попередній прояв еймеріозу потрібна для встановлення часу зараження, а лікування має проводитися близько до очікуваного спалаху. Наприклад, через два-чотири тижні після повторного перегрупування або після переведення телят на замінник молока.

На більшості ферм зараження телят відбувається після їхнього перегрупування до загальних приміщень, особливо якщо тварини різного віку згруповані так, що молоді непроліковані піддаються впливу високопатогенних ооцист, які виділяються тваринами старшого віку.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!