Тваринництво

Євросоюз відкриватиметься для експорту української свинини до двох років

Євросоюз відкриватиметься для експорту української свинини до двох років

2022 рік став особливим – є значні послаблення з боку ЄС щодо експорту продукції з України. В тому числі є певне розуміння, що це може бути і продукція свинарства, що раніше навіть особливо не обговорювалося.

Про це заявила президент асоціації «Свинарі України» (АСУ) Оксана Юрченко.

«Ми з експертами і ветеринарною службою працювали над тим, аби попередньо були вже готові «драфтові» опитувальники для підприємств, які хочуть перевірити, наскільки вони відповідають вимогам регламентів ЄС», – зазначила вона.

Низка переробників, які зацікавлені в експорті свинини, проштудіювали ці опитувальники, щоб оцінити, що їм треба відшліфувати, аби довести свою відповідність.

«Наступного року у співпраці з міжнародними організаціями ми започаткуємо неофіційні аудити для підтримки таких виробників. Наразі маємо чотири підприємства», – наголосила Оксана Юрченко.

За оцінками АСУ, Євросоюз відкриватиметься для експорту вітчизняної свинини до двох років, і це не песимістичний сценарій.

Тим часом просуваються офіційні погодження міжнародних сертифікатів на експорт свинини із В’єтнамом і Гонконгом, додала Оксана Юрченко.

«Але наразі це не дуже актуально, бо морські шляхи закриті, а інша логістика для виробників фінансово недоцільна», – уточнила вона.

Як повідомлялося, «Сігма» відмовилася від експорту свинини з міркувань біобезпеки.