Тваринництво

«Євросем» планує побудувати корівник і нетельний комплекс

«Євросем» планує побудувати корівник і нетельний комплекс

Щоденні надої на роботизованій фермі ПП «Євросем» завдяки впровадженим інноваціям зросли до 33,5 л на голову – загалом 13,5 тонн. Утім, резервів для їх збільшення  ще достатньо, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Адже нинішні кількісні показники забезпечують в основному корови-первістки, яких у стаді 80%. А під час другої лактації надої зростуть мінімум до 38 л (+15%), а після третього отелення – 40 л на корову.

Аналогічним чином у господарстві розраховують підвищити якість молока, зокрема вміст жиру та білка. Нині ці показники становлять 3,8% та 3,3% відповідно. Але тваринники переконані, що у другу та третю лактації вони зростуть, адже значною мірою якість молока закладається на генетичному рівні. Тому очікують віддачі від продуктивного данського молодняку ВРХ.

«На жаль, через війну багато заводів припинили експортне виробництво продукції з такого якісного молока, яке ми виготовляємо, – зазначив керівник молочного напряму ПП «Євросем» Микола Дзюбан. – Але попит на наше молоко є, бо воно чистіше, суперекстракласу».

Його здебільшого беруть для виробництва дитячого харчування, елітних сирів тощо. Ціна на таку сировину також вища.

За словами Миколи Дзюбана, компанія планує розширятися, будувати ще один корівник, а також нетельний комплекс для вирощування молодняку, щоб оновлювати поголів’я.

Як повідомлялося, «Євросем» установив на молочній фермі 10 роботів-доярів.

Довідка

Загальне поголів’я ВРХ на молочнотоварному комплексі «Євросем» налічує 850 голів, із яких дійних корів – 400 голів.