Тваринництво

10 роботів-доярів на фермі «Євросем» виключають людський чинник

10 роботів-доярів на фермі «Євросем» виключають людський чинник

ПП «Євросем» (Київська область) у рамках програми модернізації, яка триває кілька років, встановила на молочній фермі 10 роботів-доярів бельгійського виробництва.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Такі роботизовані ферми в Україні поки що рідкість, – зауважив керівник молочного напряму ПП «Євросем» Микола Дзюбан. – Але на власному досвіді ми пересвідчилися, що роботи-дояри дуже ефективні, енергоощадні, делікатні, їх легко під’єднати до вимені. Насамперед вони дають змогу отримувати якісне молоко».

Уважається, що максимальної якості можна досягнути в доїльних залах, але навіть там є людський чинник. Натомість за роботизованого доїння участь людини зведено до нуля, наголосив він.

«Робот сам здоює перші цівки й зливає молоко в каналізацію, а не на підлогу – отже, бактерії не розповсюджуються в приміщенні, – зазначив Микола Дзюбан. – Дійки протирає щітка, яку постійно дезінфікують. Фактично людина геть не має доступу до молока на маршруті від вимені до резервуара. У результаті рівень бактеріального забруднення молока значно знизився: в 1 см³ міститься лише 5 тис. мікроорганізмів. Натомість у доїльних залах він сягає 20-50 тис. мікроорганізмів. Це наочно демонструє вплив людського чинника на якість молока».

Нагадаємо, на роботизованих фермах особливу увагу приділяють здоров’ю ніг корів.

Довідка

Загальне поголів’я ВРХ на молочнотоварному комплексі «Євросем» налічує 850 голів, із яких дійних корів – 400 голів.