Тваринництво

ЄС зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України

ЄС зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України

З 17 січня Євросоюз зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України, які діяли з грудня 2020 року через випадки високопатогенного грипу птиці в нашій країні.

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

«Продукція птахівництва складає вагому частку українських товарів, що експортуються до ЄС. Тому зняття обмежень дуже важливе для наших експортерів, – зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. – Ухвалене рішення дозволяє відновити експорт продукції птахівництва з усієї території країни».

Раніше ЄС визнав зонування України за високопатогенним грипом птиці. Обмеження стосувалися карантинних зон, в яких були виявлені випадки хвороби, натомість продукцію з неінфікованих територій дозволялося експортувати до ЄС.

Після ліквідації спалахів високопатогенного грипу птиці та вжиття заходів щодо запобігання поширенню хвороби, встановлені обмеження зняті повністю.

Останніми роками систему державного контролю за грипом птиці в Україні неодноразово оцінювали й визнавали ефективною інспектори компетентних органів країн – торговельних партнерів, зокрема ЄС, США, Японії, Канади, Китаю.