Тваринництво

Яким має бути водонапування у пташнику за високих температур

Яким має бути водонапування у пташнику за високих температур

Висока температура довкілля та наявність мінеральних і органічних домішок у воді в системах напування в пташнику створюють сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів і водоростей.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Мікроорганізми, патогенні бактерії, пліснява, водорості, розмножуючись і накопичуючись, утворюють біоплівку. Крім неї, в трубах з’являється вапняна кірка, яка формується в результаті відкладання мінеральних речовин. Вона є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів, а також порушує нормальну роботу системи напування.

У воду слід додавати ацетилсаліцилову кислоту та інші препарати, що сприятимуть розрідженню крові й профілактиці серцево-судинних захворювань у птиці за теплового навантаження на організм.

Особливості водопідготовки й напування птиці за високої температури:

очищувати та знезаражувати воду та систему напування за допомогою препаратів, що містять суміші органічних кислот.

За допомогою підкислення води відбувається санація порожнини рота, носа і травної системи птиці. Кислотне середовище допомагає виробленню ферментів підшлункової залози й перетворенню пепсиногену в пепсин, загальмовує проходження хімусу через систему шлунково-кишкового тракту;

• систематично спорожнювати систему напування і наповнювати її свіжою водою;

• ізолювати резервуари води та водопровідних труб від сонця, затінити їх;

• забезпечити вільний доступ птахопоголів’ю до води, збільшити фронт напування на 20-25%;

• охолоджувати воду до 15-18 °С – це значно збільшує її споживання, підвищує споживання корму на 5-10%, охолоджує організм птиці. Так, приймання води температурою 10 °С допомагає птиці витримати 42,2 °С у довкіллі протягом 11,5 годин;

• своєчасно замінювати фільтри води.

Як повідомлялося, витрати води на птахофабриці та її споживання свідчать про здоров’я птиці.