Тваринництво

Витрати води на птахофабриці та її споживання свідчать про здоров'я птиці

Кількість витраченої води у птахогосподарстві не завжди ідентична тій, що спожита птицею. Однак зміна кількості води, використаної птицею, може бути одним із перших показників змін її здоров’я.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Найзручніший спосіб контролю кількості використаної води в пташнику – щоденна перевірка показників лічильника води. Водомір реєструє загальну кількість води, яка була використана у пташнику. Лічильник покаже не лише кількість спожитої птицею води, а й обсяг, що був витрачений нею під час процесу пиття.

Щоденний моніторинг та порівняння споживання води дасть чітке уявлення про питну поведінку птиці. Рекомендується щодня перевіряти пташники, контролювати справність системи напування, перевіряти ніпелі, розташовані на напувалках на наявність витоків, ушкоджень або забруднень.

Важливо вимірювати кількість використаної води приблизно в один і той самий час щодня, щоб отримати стабільний результат.

Також важливо порівнювати кількість спожитої птицею води з кількістю спожитого корму. Це співвідношення дасть інформацію про стан птиці. Адже споживання води та корму пов’язане між собою: якщо курка не п’є достатньо води, вона буде й менше їсти, і навпаки.

У середньому курка випиває приблизно 1,8 мл води на кожен грам корму. Відхилення в цьому співвідношенні або зміна кількості спожитої води може свідчити про наявність можливих проблем у системі напування або здоров’ї птиці.

Як повідомлялося, вода лише 40% водоймищ має задовільну якість для птахогосподарств.