Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Який оптимальний розмір і конструкція станка для свиноматки

Який оптимальний розмір і конструкція станка для свиноматки

Оптимальний розмір боксу для розміщення свиноматки – не менше як 240 × 180 см. Він дозволяє розмістити станок опоросу завширшки 750-850 мм і завдовжки до 2300 мм.

Про це розповів директор компанії «Євро Деталь» Олександр Батюк у журналі The Ukrainian Farmer.

«Утім, у багатьох господарствах укорочують ширину станка до 160-170 см, – додав він. – З боку технологічності це категорично неприпустимо. Бо навіть 10 см відіграють надзвичайно важливу роль для пересування поросяток по клітці, коли вони підростуть».

Свиноматка потребує для комфорту простору та певної території. Якщо розмір приміщення скорочують, тварина переживає стрес і відповідно реагує: темпераментні свиноматки швидко збуджуються, починають поводитися агресивно, можуть не лягти, відійти від поросят чи, навпаки, лягти й придушити їх.

Велика площа станків дозволяє знизити ризик задушення поросят і забезпечує їм достатньо місця для відпочинку та руху. А чим більше поросята рухаються, тим кращий моціон і вони швидше ростуть.

Ще один важливий чинник у створенні комфортного середовища для свиноматки – конструкція станка. Вона передбачає використання труби зі стінкою завтовшки 2,5-3,5 мм, яка розрахована на динамічний розрив. Динамічний розрив – важлива властивість, адже за збудження у тварини відбуваються різкі перепади настрою, вона може впертися чи вирватися. Така конструкція не дозволяє свиноматці виламати боковину станка.

Як повідомлялося, «Агро-1» хоче оновити маточне поголів’я свиней.

Журнали