Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Якість протеїну в кормах для ВРХ залежить від технології їхньої заготівлі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Якість протеїну в кормах для ВРХ залежить від технології їхньої заготівлі

Технології заготівлі кормів для великої рогатої худоби впливають не лише на кількість протеїну, а і на його якісні показники.

Так, фракція небілкових азотовмісних речовин у силосі, виготовленому з зеленої маси бобових кормових культур вища порівняно з вихідною сировиною. У штучно висушених кормах і сіні її рівень, навпаки, нижчий.

Частки легкорозчинного та розчинного протеїнів найвищі у вихідній зеленій масі, адже в процесі виготовлення кормів відбувається розпад і денатурація білків, і кількість цих протеїнових фракцій суттєво знижується. Відповідно розчинність протеїну значною мірою залежить від технології виготовлення кормів.

Під час виготовлення кормів змінюється загальний уміст амінокислот, а сума незамінних амінокислот зменшується. Уміст усіх 10 незамінних амінокислот є помітно нижчим, особливо падає кількість лізину, треоніну, лейцину.

Негативний вплив має також сушіння та глибоке пров’ялювання трав у польових умовах. Відсоток незамінних амінокислот у протеїні силосу через зниження рівнів лізину, гістидину, аргініну, треоніну та метіоніну – найнижчий, адже загальний уміст білка зменшується в цьому кормі майже вдвічі.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!