Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Які симптоми свідчать про післяродову дисгалактію у свиноматок

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Зазвичай синдром післяродової дисгалактії свиноматок виникає протягом 12 годин – трьох діб після опоросу і може уражати 10-100% свиноматок.

Насправді патологія починає розвиватися до опоросу, хоча перебігає без будь-яких симптомів і залишається такою, доки не з’являться клінічні ознаки в поросят. 

Ознаки або симптоми, що спостерігаються у свиноматки або поросят, можуть бути такими: швидке дихання, пригнічений стан, зниження апетиту, відсутність бажання пити, підвищення температури тіла (лихоманка), зниження рухливості (особливо в поросят), свиноматки не допускають поросят до молочної залози. 

За таких обставин потрібно ретельно обстежити свиноматку. Відсутність або недостатня кількість молока зазвичай є першою ознакою. На цьому тлі у свиноматки й поросят розвивається депресія. Під час ссання свиноматка й поросята проявляють неспокій, через голодування поросята втрачають масу тіла, стають кволими.

Первістки або свиноматки старшої вікової групи більш схильні до зниження молочної продуктивності після опоросу. 

У хворих на мастит свиноматок може підвищуватися температура тіла до 39,5-41 °C. За такого стану у них часто спостерігаються виділення з вульви та закрепи.

Щонайменше захворювання триває три доби, а потім зникає. До цього часу новонароджені поросята можуть загинути.

Синдрому дисгалактії можуть передувати подовження періоду опоросу (понад 5 годин) і може змінюватися його інтенсивність.

У легких випадках гіпогалактії, що не супроводжувалася маститом або іншими елементами комплексу, знижується добовий приріст живої маси поросят, що може бути єдиною ознакою синдрому дисгалактії після опоросу. 

Молочні залози свиноматки можуть уражуватися повністю або окремі пакети. Захворювання на метрит за агалактії майже не трапляється. 

Лікування свиноматок із дисгалактією має бути спрямоване на відновлення секреції молока для забезпечення життєдіяльності новонароджених поросят. Не можна допустити вторинних ускладнень як для свиноматки, так і для поросят. 

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!