Які симптоми свідчать про діарею у телят
Діарея у телят збільшує трудомісткість вирощування молодняку ВРХ, адже захворювання в такому віці не проходять без наслідків.
Установлено, що термін першого отелення корів, що перехворіли в молодому віці на діарею, відсувається в середньому на один місяць, як порівняти з телятами, що не хворіли. Це своєю чергою призводить до збільшення витрат на вирощування.
Приблизно на чверть зростає обсяг уведення в стадо ремонтних тварин і знижується строк продуктивного використання корів (одна лактація), що спричиняє ще більші фінансові втрати.
Клінічний прояв діареї у телят надзвичайно варіюється й залежить від міри дії етіологічних чинників. За легких форм діареї загальний стан новонароджених тварин задовільний або злегка пригнічений, апетит зберігається або знижений, перистальтика кишківника посилена, дефекація пришвидшена, фекалії жовтого або жовтувато-білого забарвлення, водянистої або сметаноподібної консистенції.
Якщо своєчасно усунути причини хвороби, телята швидко видужують. За важких форм діареї апетит у тварин відсутній або різко понижений, загальний стан пригнічений, теля увесь час лежить.
Також спостерігається постійний пронос, фекалії сірого або сіро-жовтого забарвлення з домішками слизу. Прогресують симптоми загальної слабкості, токсикозу й зневоднення: знижується температура тіла, тварина слабко реагує на оточення, очі западають, шкіра тактильна, больова чутливість знижується, з’являється м’язове тремтіння кінцівок і голови, сухість носового дзеркала.
На тлі серцево-судинної й дихальної недостатності (почастішання й послаблення пульсу, ускладнене дихання з хрипами, ціаноз слизових оболонок) протягом двох-трьох днів може настати смерть в атональному стані. Особливо важкий перебіг токсичної форми діареї у телят.
Як повідомлялося, перехід із молока на його замінник також може бути причиною виникнення діареї у телят.
Додати коментар