Тваринництво

Як профілактувати й лікувати зобну хворобу у ВРХ і ДРХ

Як профілактувати й лікувати зобну хворобу у ВРХ і ДРХ

За ензоотичного зобу (йодної недостатності, зобної хвороби) у великої та дрібної рогатої худоби насамперед проводять моніторинг і коригують раціони для всіх вікових груп тварин відповідно до потреби йоду, а також мікромінералів, що належать до його синергістів, та антагоністів.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для усунення дефіциту синергістів їх додають до раціону у вигляді різних полімікромінеральних добавок.

Щоб усунути йодний дефіцит до раціону ВРХ і ДРХ вводять йодовану кухонну сіль, до складу якої входить калію йодид.

Під час лікування зобної хвороби йод застосовують у стабілізованій формі (препарати кайод, амілойодин та інші). Лікувальні дози йоду вдвічі більші, ніж профілактичні.

За отримання позитивних результатів лікування – зникнення клінічних ознак патології щитоподібної залози та зменшення її розмірів – хворим тваринам призначають профілактичні дози.

Крім того, для профілактики патології щитоподібної залози у новонароджених вагітним самкам кожного виду тварин задають відповідні йодовмісні препарати.

Оскільки за ендемічного зоба часто розвиваються супутні захворювання, для їхньої профілактики проводять етіотропну та симптоматичну терапію. Так, для запобігання залізодефіцитної анемії телят задають препарати заліза. Для дрібних тварин за потреби застосовують гормональні препарати щитоподібної залози.