Тваринництво

Як підтримують здоров’я свиней на чернігівському свинокомплексі «Україна»

Як підтримують здоров’я свиней на чернігівському свинокомплексі «Україна»

Загибель новонароджених поросят на свинокомплексі «Україна» (Чернігівська область) не перевищує 3%. Здебільшого це поросята, яких задавили під час опоросу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

В період відгодівлі поросята можуть отримати травми, послизнувшись на підлозі чи в разі великого скупчення, тоді їх вибраковують. У деяких тварин виявляється порушення травлення. На дорощуванні (від 28 до 80-го дня життя) загибель поросят становить 1%.

Поголів’я на свинокомплексі – досить здорове. Хвороби, що тут трапляються, мають технологічний характер: виснаження, вроджені вади. Від респіраторних захворювань, які іноді виникають, виліковують на 99%.

На фермі намагаються зменшувати застосування антибіотиків і більше уваги приділяють профілактиці й біобезпеці. Зокрема, не застосовують антибіотики з профілактичними цілями.

Вакцинацію свиноматок здійснюють за такою схемою: перед першим осіменінням – дворазова вакцинація проти парвовірусної інфекції та бешихи свиней; за три тижні перед опоросом – проти колібактеріозу й раптової загибелі поросят.

Кнурів вакцинують від рожі та парвовірусу двічі на рік.

Поросят вакцинують полівакциною у віці 4 тижнів проти цирковірусу та мікоплазми. Крім того, здійснюють вакцинацію проти класичної чуми та бешихи.

Як повідомлялося, свинокомплекс «Україна» планує наростити поголів’я до 13 тис. голів.

Довідка

Свинокомплекс «Україна» входить до СП «Агродім». Утримує 550 свиноматок, загальне поголів’я сягає 8 тис. голів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!