Тваринництво

Як «Озон» профілактує хвороби корів

Як «Озон» профілактує хвороби корів

Найпроблемніші для молочного стада незаразні захворювання, як-от мастити, гастроентерити, травми, кетоз тощо, передусім треба профілактувати, а не лікувати. Для цього необхідно поліпшувати умови утримання корів і підвищувати якість годівлі.

У цьому переконаний голова фермерського господарства «Озон» Олексій Дзюба, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Дуже велику роль у цьому відіграє доступ до вигулу та пасовища, коли корова прогулюється, дихає свіжим повітрям, отримує сонячні ванни, чистить і підсушує копита, ‒ наголосив він. ‒ Розчистити копита нашим коровам, якщо треба, можна тільки фрезою ‒ такі вони тверді. У 2022 році з 200 корів після отелення лише чотири самі не зчистилися. Травматизм також мінімальний: тварин ніхто не ганяє і не б’є, тому вони спокійні та привітні».

Доїти корів однозначно повинен робот, додав Олексій Дзюба. Так вони дояться в режимі низького вакууму 40 кПа по чвертях, апарат вимикається також по чвертях ‒ це унеможливлює сухе доїння та травматизм вимені.

Після кожної корови доїльні стакани ополіскують і дезінфікують, що усуває будь-яке перехресне зараження та поширення хвороби, додав фермер.