Тваринництво

Як організувати годівлю качок за водних вигулів

Як організувати годівлю качок за водних вигулів

За вирощування на водоймах качки у великій кількості споживають водні рослини: елодею, ряску, роголистник, насіння дикорослих прибережних трав, дрібну малоцінну рибу та водних безхребетних. Завдяки цьому витрати концентрованих кормів зменшуються приблизно на 20-30%.

Вирощування на водоймищах також позитивно впливає на здоров’я й фізіологічний стан птиці.

Для промислового вирощування качок найпридатнішими є ставки площею 5-50 га, що заростають водяною рослинністю. В іншому разі качкам бракуватиме природного корму і їхню кількість потрібно буде зменшувати.

На ставках площею понад 50 га зростають витрати на догляд за птицею. Ставки, площа яких менша за 5 гa, швидше забруднюються, в них швидше може погіршитися кисневий режим.

Оптимальні глибини в ставку – 0,8-1,3 м. У водоймах із середньою глибиною понад 1,5-2 м вирощування буде менш ефективним. На такій глибині птиця не зможе діставати корм із дна, а отже, розпушувати ложе ставка.

Переводити каченят на водойму можна вже у тритижневому віці. У такому віці в них вже добре функціонує куприкова залоза, завдяки якій пір’яний покрив каченят не намокає.

Не рекомендується переводити птицю на водні вигули за температури нижчої від 15 °С.

Кількість каченят на 1 га водойми залежно від кормової бази та кисневого режиму не має перевищувати 250-200 голів качок легких порід і кросів, 200-150 голів – качок важких кросів.

Двічі на добу (вранці та ввечері) каченят годують досхочу повнораціонними комбікормами або концентратами. Для повнішого засвоєння каченятами концентрованих кормів один раз на тиждень їм дають дрібний гравій із розміром частинок 3-5 мм із розрахунку 10-15 г на голову.

Щоденно перевіряють стан каченят, споживання корму, а також санітарний стан майданчиків. Щосім днів проводять контрольне зважування птиці й порівнюють її живу масу з нормативними показниками.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!